Ayana hakkında

Hakkımızda

Eski bir Rum evi olan konukevimiz ; 1990 yılında ailem tarafından satın alınıp bir süre yazlık evimiz olarak kullanılmıştır. 2009 yılı itibariyle restore edilerek ve mevcut doku korunarak bugünkü halini almıştır.  Toplamda üç odası bulunan iki katlı deniz manzaralı küçük sıcak ve butik bir  konukevidir. Küçük olmanın ayrıcalığını edindiğimiz dostluklarla yaşamakta ve yaşatmaktayız.  O günden bugüne misafirlerimizi kendilerini evlerinde gibi hissettirmeyi kendimize ilke edindik. 1 Nisan ve 1 Kasım  tarihleri  arasında misafirlerimize hizmet vermekteyiz.

Konukevimiz adını adanın en güzel koylarından biri olan AYANA koyundan almıştır. “AYANA” rumca kökenli bir kelime olup aslı Azize Anna (Aya Anna) manasına gelmektedir. Odalarımızın  isimleri,  adanın diğer koy isimlerinden  esinlenerek verilmiştir. (Habbele-Ayana-Akvaryum) Odalarımızda;Banyo, wc, saç kurutma makinası,klima ve wifi bulunmaktadır.

Konukevimizin deniz manzaralı verandasında misafirlerimize açık büfe kahvaltı sunmaktayız.  (reçeller,kurabiyeler, börekler ve pişi) bizler tarafından sevgiyle  hazırlanmaktadır.

Konukevimiz lokasyon olarak adanın merkezinde ve rum mahallesinde olup denize 20 m., kiliseye 75 m.,restoranlara 3-4 dk. ve feribot iskelesine 7-8 dk.lık bir yürüyüş mesafesindedir.

Biz Ayana ailesi olarak bu güzellikleri paylaşmayı arzu ederiz. Sizde isterseniz erken rezervasyon yaptırmayı ihmal etmeyin.

Sevgiyle kalın.

Foto Galerimiz